1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Antalya Balesi 'umut' Un Türkiye Prömiyeri İçin Hazırlanıyor

Antalya Balesi 'umut' Un Türkiye Prömiyeri İçin Hazırlanıyor

Antalya Balesi  umut Un Türkiye Prömiyeri İçin Hazırlanıyor
A+A-

Antalya Devlet Opera ve Balesi yeni bir bale eserinin prömiyeri için hazırlanıyor. Yoğun bir şekilde provalarını sürdüren ve sezon boyunca aralıksız sahne alan bale topluluğu Şubat ayında 'Umut' a

Antalya Devlet Opera ve Balesi yeni bir bale eserinin prömiyeri için hazırlanıyor.
Yoğun bir şekilde provalarını sürdüren ve sezon boyunca aralıksız sahne alan bale topluluğu Şubat ayında 'Umut' adlı bale eserini Türkiye'de ilk kez Antalya'da sanatseverlerle buluşturacak. Üsküp'ten gelen başkoreograf Risima Risimkin ile çalışmalarını sürdüren Antalya Balesi'nin yeni eseri 'Umut' balesinin prömiyeri, 23 Şubat'ta Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. Eser sanat sezonu sonuna kadar 4 kez sahnede olacak. Şubat ayında prömiyeri gerçekleşecek olan Umut Balesi, 23 ve 26 Şubat tarihlerinde izlenebilecek.
Sanatseverlerin büyük beğeni ile izlediği ve sufi dansçı Ziya Azazi'nin de sahne aldığı 'Mevlana'nın Çağrısı' ise 7 ve 9 Şubat'ta sahnede olacak. Antalya Balesi, bu sanat sezonunda birçok yeni eseri sahneye koymasının yanı sıra tekrar eserlerle de izleyici karşısına çıkıyor. 40 başarılı dansçı ile sahne alan Antalya Balesi bu sanat sezonunda ayrıca 'Güldestan', 'Notre Dame'ın Kamburu', 'Bir Yaz Gecesi Rüyası' ve 'Don Kişot' adlı eserleri de seyirciyle buluşturmaya devam ediyor.
(SK-Y)

14.01.2013 11:50:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT