1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ankara'da canlı bomba ihbarı

Ankara'da canlı bomba ihbarı

Ankara'da canlı bomba ihbarı
A+A-

ANKARA Valiliği ve Ankara Emniyet Müdürlüğü, bugün sosyal medyada Ankara'da canlı bomba olduğu yönünde çıkan söylentilere ilişkin açıklama yaptı.

Sosyal medyada bugün sabahtan bu yana Ankara'da AVM ve halkın yoğun olduğu bölgelerde canlı bomba ihbarı yapılıyor.

Güvenlik kuvvetleri AVM'lerdeki önlemleri artırdı.

Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, iddialar üzerine açıklama yaptı. Vali Kılıçlar, "Bu iddialar doğru değildir, asılsız haberlerdir, halkımız bu tür haberlere inanmasın, Emniyet güçlerimiz teyakkuzda, bizler üzerimize düşeni yapıyoruz” dedi.

Hürriyet'in haberine göre, konuyla ilgili olarak Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

"15.03.2016 günü son bir saat içerisinde 'Ankara Gordion AVM’de iki terörist yakalandı' ve 'Bomba yüklü araç yakalandı' şeklinde sosyal medyada yer alan haberler asılsız olup; bu tarz haberlerin vatandaşlarımız üzerinde infial yaratmaya yönelik yapıldığı tespit edilmiştir. Ankara Emniyet Müdürlüğü olarak görev ve çalışmalarımız hassasiyetle yürütülmektedir. Resmi bir açıklama yapılmadıkça vatandaşlarımızın bu ve buna benzer sosyal medyada çıkan haberlere itibar etmemesi gerekmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT