1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ankara trafiği için yeni çözüm!

Ankara trafiği için yeni çözüm!

Ankara trafiği için yeni çözüm!
A+A-

Kızılay'daki saldırının ardından yeni kent güvenliği konsepti kapsamında yeni önlemler alındı. Alınan yeni önlemler bakın neler!

Kızılay'da düzenlenen terör saldırısının ardından yeni kent güvenliği konsepti kapsamında İnönü Bulvarı'nın Akay ve Genelkurmay kavşakları arasında kalan bölümü araç trafiğine, Milli Müdafa ile Yahya Galip caddeleri de sivil araçların geçişine kapatıldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararıyla başkentteki bazı cadde ve sokaklar trafiğe kapatıldı.

YENİ DÜZENLEME YAPILDI
Kızılay'da 13 Mart Pazar günü düzenlenen bombalı saldırının ardından toplanan UKOME, kritik kamu binalarının etrafındaki cadde ve sokaklarda trafik akışına ilişkin yeni düzenleme yaptı.

SERVİS HARİCİ ARAÇLAR GİREMEZ
Buna göre, Milli Müdafa, Yahya Galip ve Vekaletler caddeleri, EGO otobüsleri, minibüsler ve bu caddelerde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarına ait servis araçları haricindeki taşıtların geçişine kapatıldı.

TİCARİ İŞLETMELERE AİT ARAÇLAR BU SAATLER ARASINDA KULLANABİLECEK
Yahya Galip ve Kumrular caddeleri arasında kalan 93. ve 94. sokaklar araç trafiğine tamamen kapatılırken, Kumrular Caddesi'nin Milli Müdafa Caddesi ile Şehit Adem Yavuz Sokak arasındaki bölümüne ise bölgedeki ticari işletmelere ait araçlar 23.00-06.00 saatlerinde girebilecek.

TAKSİ DURAĞI KALDIRILDI
UKOME, Kumrular girişindeki taksi durağının kaldırılarak, Şehit Adam Sokak kesişiminden sonraki bölüme taşınmasına ve söz konusu bölgelerdeki kamu kurumlarına ait hizmet ve servis araçlarına tanıtım kartı verilmesini kararlaştırdı.

ARAÇ TRAFİĞİNE KAPATILAN YOLLAR
Öte yandan, İnönü Bulvarı'nın Akay ile Genelkurmay kavşakları arasında kalan bölümü (İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı önü), beton bariyerlerle araç trafiğine kapatıldı.Atatürk Bulvarı'ndan İnönü Bulvarı'na dönecek sürücülerin Akay Köprüsü'nün altını kullanmaları gerekiyor.

 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT