1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ankara Saldırısını Kim Düzenledi? İşte O Canlı Bomba!

Ankara Saldırısını Kim Düzenledi? İşte O Canlı Bomba!

Ankara Saldırısını Kim Düzenledi? İşte O Canlı Bomba!
A+A-

ANKARA saldırısını kim düzenledi sorusunun yanıtı geldi. Kızılay Meydanı'nda canlı bomba eylemini düzenleyen isim ortaya çıktı.

ANKARA Kızılay Meydanı'nı kana bulayan saldırıyı üniversite öğrencisi bir kadın eylemcinin gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Canlı bomba olan kişinin kimliği ceset parçaları ve parmak izinden bulundu.

Emniyet yetkililerinin olaya el koyan Ankara Cumhuriyet Savcılığına ilettiği ilk bulgulara göre, bombalı araçla eylem yapan kişinin kadın olduğu ve Balıkesir Üniversitesi'nde öğrenci olduğu iddia edildi.


ANKARA'DAKİ CANLI BOMBA SALDIRISINI KİM DÜZENLEDİ?

Sözcü'nün haberine göre, olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı araştırmalar sonucu hurdaya dönen BMV marka bomba yüklü araçtan elde edilen ceset parçaları ve parmak izinden, Seher Çağla Demir isimli bir öğrencinin parmak izine ulaşıldı. Bir Emniyet yetkilisi "Ön bulgular, saldırganın kimliğinin Seher Çağla Demir olduğunu gösteriyor. Bu bilgi kesine yakın, ancak inceleme devam ediyor" dedi.

Seher Çağla Demir’in ailesinin, kızları için kayıp başvurusu yaptığı öğrenildi.

ÖRGÜT DAVASINDAN YARGILANIYOR

Balıkesir Üniversitesi öğrencisi olan Demir'in 4 kadın arkadaşı ile birlikte Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde, PKK üyeliği ve propogandası suçundan da yargılandığı belirtildi.

Demir ile birlikte H.S., K.S., S.S. isimli üç kardeş ve Y.A. adlı üniversite öğrencisinin son duruşması Aralık 2015′de yapılmış ve dava karar için ertelenmişti.

SALDIRI NASIL GERÇEKLEŞTİ?
İntihar bombacısı, beyaz renkli BMW marka araçla Başbakanlık Merkez binasına 100 metre mesafedeki Çevik Kuvvet polisinin bulunduğu noktayı hedef aldı.

Saldırgan, bariyer nedeniyle polis noktasına ulaşamayınca belediye otobüsleri ve duraklarının bulunduğu noktada aracı patlattı. Patlamanın etkisi çok büyük bir alanda hasara neden olurken, bir belediye otobüsü ile 5 otomobil tamamen yandı. Bölgedeki binaların camları kırılırken, yoldan geçen 20'ye yakın araçta da hasar oluştu.

POLİS NOKTASINA GİDERKEN FARK EDİLDİ

Saldırganın, bomba yüklü araçla polis noktasına giderken fark edildiği, çevik kuvvet ekibinin havaya ateş açtığı öğrenildi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun yaptığı son açıklamaya göre, 37 kişi hayatını kaybederken, 15'i ağır olmak üzere 71 kişi yaralandı. Patlamanın ardından olayı soruşturmak üzere 12 savcı görevlendirildi. Bunların 4'ü Adli Tıp'ta, 4'ü çeşitli hastanelerde otopsi işlemlerine katılırken, 4'ü de olay yerinde inceleme yaptı.

A+A-

HABERE YORUM KAT