1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ankara patlaması canlı bombaları bakın kim çıktı?

Ankara patlaması canlı bombaları bakın kim çıktı?

Ankara patlaması canlı bombaları bakın kim çıktı?
A+A-

ANKARA saldırısındaki canlı bombaların ikisin de Türk olduğu kesinleşti. Ankara patlamasında ölenlerin sayısı, kimliklerin belirlenmesiyle birlikte 99'a yükseldi.


Ankara'daki "Emek, barış, demokrasi" mitingini öncesi ardarda patlayan bombaların acı bilançosu artıyor. Ölenlerin sayısı, kimlikleri belirlenen iki kişiyle birlikte 99'a yükselirken, Adli Tıp Kurumu'ndaki kimlik tespit çalışmaları sonrası iki saldırganın da Türk olduğu kesinleşti.

Ankara'da cumhuriyet tarihinin en büyük terör saldırısı gerçekleştirildi. “Emek, barış, demokrasi” mitinginin yapılacağı tren garı kavşağında gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında ölü sayısı 99'a yükseldi.

İKİ BOMBACI DA TÜRK ÇIKTI
Yapılan inceleme sonucunda kendini patlatan canlı bombaların Türk vatandaşı olduğu tespit edildi.

Ayrıca kanlı terör saldırısını gerçekleştiren örgütün ise IŞİD olarak açıklanması bekleniyor. Bu arada, canlı bombaların birinin kimliği belirlenmesinde sona gelindiği öğrenildi.

BİRİNİN KİMLİĞİ BELİRLENDİ
Canlı bombalardan birinin fotoğraflarıyla patlamada parçalanan kafatası ve yüz dokularının eşleştiği bildirildi. Emniyet kaynakları, “Daha önce istihbarat birimleri tarafından ismi bilinen, IŞİD ile bağlantılı olarak eylem yapacağı noktasında belli süre istihbarat takibinde olan bir kişi. Canlı bombanın bu kişi olacağı noktasında somut deliler var” dedi.

ADIYAMANLI
Adıyaman nüfusuna kayıtlı şahsın, IŞİD ile bağlantılı olarak Suriye’ye geçtiği, burada bomba eğitimi aldıktan sonra yasadışı yollarla Türkiye’ye girdiği öne sürülüyor. MİT’in de takip listesinde olan söz konusu kişinin Türkiye’ye geçtikten sonra izini kaybettirdiği, yapılan istihbarat çalışmalarında bir sonuca ulaşılamadığı belirtildi. Kimliğinin kesin tespiti için aileden alınan DNA eşleşmesinin sonucu bekleniyor.

A+A-

HABERE YORUM KAT