1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ankara-istanbul Arası Hızlı Trende Yeni Gelişme

Ankara-istanbul Arası Hızlı Trende Yeni Gelişme

Ankara-istanbul Arası Hızlı Trende Yeni Gelişme
A+A-

TCDD tarafından, Ankara-İstanbul seferini yapacak hızlı trenin Arifiye'den geçmesi kararlaştırıldı. TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'ı makamında ziyaret eden, AK Parti Sakarya Milletvekili Hasan

TCDD tarafından, Ankara-İstanbul seferini yapacak hızlı trenin Arifiye'den geçmesi kararlaştırıldı.
TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'ı makamında ziyaret eden, AK Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ve Ak Parti Arifiye İlçe Başkanı Ethem Çınar, Süleyman Karaman'dan gelişmeler hakkında bilgi aldı.
Konu hakkında bir açıklama yapan Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, "Arifiye tarihten bu yana demiryolu ve karayolu bakımından İstanbul'un Anadolu'ya açılan kapısı konumunda olan bir yerleşim birimidir. Yüksek Hızlı Tren projesi ile önceleri hattın Geyve-Sapanca arasından geçirilmesi gündeme gelmiş ve Arifiye'nin by-pass edilmesi söz konusu olmuştu. Ancak bu bölgede yapılması düşünülen tünelin maliyetinin çok yüksek bulunması nedeniyle, otuz ay süre ile kapatılan hattın planlanan sürede hizmete açılabilmesi için güzergâhın yeniden Arifiye'den geçmesi kararlaştırıldı. Böylece Arifiye'miz hem Anadolu'ya, hem de İstanbul'a gelen ve giden vatandaşlarımız için ara istasyon olmaya devam edecek, Arifiye'nin simgelerinden biri olan Arifiye tren garı tarihi misyonunu sürdürecektir" dedi.
(SC-İÇ)

07.01.2013 16:59:47 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT