1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ankara, Emıtt İle Dünyaya Açılıyor

Ankara, Emıtt İle Dünyaya Açılıyor

Ankara, Emıtt İle Dünyaya Açılıyor
A+A-

İStanbul'da düzenlenen 17. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'ndaki (EMITT) Ankara standı yoğun ilgi görüyor. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde 24-27 Ocak 2013 tarihleri arasında ziyare

İStanbul'da düzenlenen 17. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'ndaki (EMITT) Ankara standı yoğun ilgi görüyor.
Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde 24-27 Ocak 2013 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek olan fuar, ilk 2 gün turizm profesyonellerini, 3. ve 4. gün ise tüm ziyaretçilerini ağırlayacak. Ankara ise Ankara Valiliği öncülüğünde, Ankara Kalkınma Ajansı ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da tüm ilçeleriyle birlikte tek çatı altında katıldığı EMITT Fuarı ile dünyaya açılıyor.
Açılışında Ankara Valisi Alaaddin Yüksel'in de ziyaret ettiği 260 metrekarelik Ankara standı çatısı altında ilçe belediyeleri de kendi turizm zenginliklerini sergiliyorlar. Beypazarı, Nallıhan, Kalecik, Kızılcahamam, Keçiören gibi birçok ilçenin yer aldığı stantta, Ankara seğmenleri de bir gösteri yaptı.
Fuarda dağıtılacak olan Ankara'nın tanıtım broşürü İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, İtalyanca, Arapça, İspanyolca ve Çince olmak üzere 8 dile çevrildi. Ayrıca, fuar boyunca, Ankara'nın ilçe belediyelerini temsilen katılacak olan birçok sanatçı da canlı performansları ile katılımcılara Ankara el sanatlarından örnekler sunacaklar.
Katılımcılar ayrıca, Ankara standında kurulacak olan 3 boyutlu ekran teknolojisi ile Ankara'nın tarihi ve turistik mekanlarını adım adım gezme imkanı bulacaklar. Dünyanın 5. büyük turizm fuarı konumuna ulaşan EMITT'e 70 ülkeden 4 bin 500 yerli yabancı turizm şirketi katılım için başvuru gerçekleştirdi. Ayrıca EMITT Fuarı 2012 yılında 128 bin ziyaretçiyle önemli bir başarıya imza atmıştı.
(DY-ÖK-Y)

24.01.2013 17:24:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT