1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Andy-ar Araştırma Sonuçları Açıklandı

Andy-ar Araştırma Sonuçları Açıklandı

Andy-ar Araştırma Sonuçları Açıklandı
A+A-

Andy-ar Sosyal Araştırmalar Merkezi tarafından 6 ayda bir periyodik olarak düzenlenen büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanlarının performans anketi sonuçları açıklandı. Türkiye'nin en başarılı büyü

Andy-ar Sosyal Araştırmalar Merkezi tarafından 6 ayda bir periyodik olarak düzenlenen büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanlarının performans anketi sonuçları açıklandı.
Türkiye'nin en başarılı büyükşehir belediye başkanı 1681 deneğin oy kullandığı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki olurken, Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp 'En Başarılı İl Belediye Başkanları' arasında 12. sırada yer aldı. Sivas'ta 768 denekle yapılan araştırmanın sonucuna göre Ürgüp'ü başarılı bulanların oranı yüzde 42,8 olurken, kısmen başarılı bulanların oranı ise yüzde 13,5 oldu. Kamuoyuna açıklanan sonuçlara göre Sivas Belediyesi'ni başarılı ve kısmen başarılı bulanların toplamı yüzde 56,3 olurken, başarısız bulanların oranı ise yüzde 43,8 oldu.
Araştırma 16 büyükşehir belediyesi ve 15 il belediyesinin başarı performansını ortaya koydu. Türkiye genelinde iki ayrı kategoride toplam 31 ilin değerlendirmeye alındığı araştırma sonucuna göre Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, 6 ay önceki sonuçlara göre 2 basamak yükselerek 12. sıraya yerleşti.
(TB-SK)

10.12.2012 17:48:00 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT