1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Anayasadan "türk Ve Türklük" Kavramının Çıkarılmasına 50 Bin İmzalı Tepki

Anayasadan "türk Ve Türklük" Kavramının Çıkarılmasına 50 Bin İmzalı Tepki

Anayasadan türk Ve Türklük Kavramının Çıkarılmasına 50 Bin İmzalı Tepki
A+A-

Bursa Türk Ocağı, 'Anayasadan Türk ismi ve Türklük kavramının dışlanmasına karşıyım' adlı kampanyada 50 bin imza topladı. Gönlü Ferah Otel'de yapılan basın açıklamasında konuşan Türk Ocakları Bursa

Bursa Türk Ocağı, 'Anayasadan Türk ismi ve Türklük kavramının dışlanmasına karşıyım' adlı kampanyada 50 bin imza topladı.
Gönlü Ferah Otel'de yapılan basın açıklamasında konuşan Türk Ocakları Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Kırlı, imza toplama kampanyasını hayata geçirirken zorlu bir süreç geçirdiklerini söyledi. 6 aylık kampanya boyunca Bursa'nın muhtelif noktalarında birbirine paralel kurulan stantlarla halka küçük broşürler üzerinden kampanyayı izah edip bilgilendirdikten sonra imza toplamayı planladıklarını belirten Kırlı, "Ancak bu durumu bürokratik sıkıntılardan dolayı 1 ay yapma şansına sahip olduk" dedi.
Sadece Kent Meydanı ve Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'nda stant açarak imza topladıklarını ifade eden Kırlı, "6 aylık kampanya bir aya indi" dedi.
50 bin imza topladıklarını kaydeden Kırlı, 'Anayasadan Türk ismi ve Türklük kavramının dışlanmasına karşıyım' kampanyasının hedefine ulaştığını açıkladı.
(CG-MŞ)

05.12.2012 13:09:45 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT