1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 'anaokulu' Ayaklarına Götürüldü

'anaokulu' Ayaklarına Götürüldü

anaokulu Ayaklarına Götürüldü
A+A-

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kırsal kesimlerde yaşayan çocukların ayağına anaokulunu götürdü. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kırsal kesimlerde yaşayan ve anaokuluna gitme imkanı bulunmayan çocuklar

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kırsal kesimlerde yaşayan çocukların ayağına anaokulunu götürdü.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kırsal kesimlerde yaşayan ve anaokuluna gitme imkanı bulunmayan çocuklar için oluşturulan "Mobil Anaokulu" aracını Ordu merkeze bağlı Yukarıtepe köyündeki çocuklarla buluşturdu. "Mobil Anaokulu" aracı Ordu Valiliği, Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi'nin ortak gayretiyle Gazi Halk Kütüphanesi'ne ait gezici kütüphane aracından ana sınıfına dönüştürülerek anaokulu olmayan köylerdeki öğrencilerin el becerilerini geliştirecek ve birbirleriyle olan iletişimini güçlendirecek çalışmalar yapmak üzere hizmete başlatılırken, Yukarıtepe köyündeki çocuklar "Mobil Anaokulu" aracında gönüllerince eğlendiler.
Milli Eğitim Şube Müdürü Serdar Yurdabakan, Yukarıtepe köyüne daha önce de geldiklerini çocukların yoğun ilgisi ile karşılaştıklarını ve onların el becerilerinin geliştirilmesi, sosyalleşmeleri ve okula hazırlanmalarının öncelikli amaçları olduğunu ifade etti.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak fiziki imkanların arttırılmasına önem verdiklerini dile getiren Yurdabakan, eğitim öğretimin önündeki engellerin kaldırılması için Vali Orhan Düzgün'ün katkıları ve İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan'ın gayretli çalışmaları ile bir ilke daha imza atarak mobil anaokulunu faaliyete geçirdiklerini söyledi.
(RCP-SLH-Y)

31.01.2013 15:50:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT