1. HABERLER

  2. SPOR

  3. ANALİG VOLEYBOL MÜSABAKALARI SONA ERDİ

ANALİG VOLEYBOL MÜSABAKALARI SONA ERDİ

ANALİG VOLEYBOL MÜSABAKALARI SONA ERDİ
A+A-

Van’da düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Projesi (Analig) kapsamında yapılan Voleybol grup müsabakalarında Vanlı sporcular, kızlar ve erkekler kategorisinde birinci oldu.


Anadolu Yıldızlar Ligi Voleybol müsabakaları üç gün önce İskele Yatılı İlköğretim Bölge Ortaokulu spor salonunda Tunceli, Ağrı, Muş, Elazığ, Malatya, Kars, Bitlis, Iğdır ve Van illerinin katılımı ile başlamıştı. 3 gün boyunca süren kıyasıya rekabetin sonunda grup müsabakaları sona erdi. Müsabakalara erkekler ve kızlar kategorisinde katılan Vanlı sporcular rakiplerini farklı skorlarla mağlup ederek grup müsabakalarını birinci olarak tamamladılar.


Müsabakalar sonunda turnuvayı değerlendiren Van Voleybol Antrenörü Emrah Eker, “Anadolu Yıldızlar Ligi Voleybol müsabakaları grup müsabakalarında sporcularımız mücadele etti. Rakiplerimiz çok iyi takımlardı. Buna rağmen oyun disiplinini bırakmayarak, kızlar ve erkekler kategorisinde birinci olduk. Sporcularımız iyi mücadele ederek, hak ettikleri sonucu aldılar. Sonuçtan oldukça memnunuz. 14-16 Mart 2014 tarihinde Mardin’de düzenlenecek Anadolu Yıldızlar Ligi yarı final voleybol müsabakalarına erkekler ve kızlar kategorisinde katılma hakkı elde ettik. Umarız Mardin’de de iyi bir sonuçla yolumuza devam ederiz” dedi.


Van Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Aslan Sinir ise, “Üç gün boyunca süren bu maratonun sonuna geldik. Tüm sporcular iyi mücadele ettiler. Umarım çevre illerden gelen sporcular da misafirperverliğimizden memnun kalmışlardır. Güzel bir organizasyon olduğunu düşünüyorum. Hiç bir aksilik yaşanmadan sona erdi. Sporcularımızı illerine uğurladık. Turnuvadan da Vanlı sporcuların birinci gelmesi de bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Sporcularımızı ve antrenörlerimizi kutluyor, yarı final müsabakalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT