1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Anadolu'nun Renkleri Nazım'da Buluştu

Anadolu'nun Renkleri Nazım'da Buluştu

Anadolunun Renkleri Nazımda Buluştu
A+A-

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ile Yenimahalle Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği Devlet Halk Dansları Topluluğu'nun dans gösterisi izleyenleri büyüledi. Adıyaman, Anka

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ile Yenimahalle Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği Devlet Halk Dansları Topluluğu'nun dans gösterisi izleyenleri büyüledi.
Adıyaman, Ankara, Bingöl ve Artvin bölgelerindeki yöresel halk oyunlarını çağdaş sanat anlayışına uygun bir yorumla sunan Devlet Halk Dansları Topluluğu, Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Kongre Merkezi Yıldız Kenter Tiyatro Salonu'nda izdihama neden oldu. Türk halk danslarının bütün inceliklerini ve renklerini özenle sunan topluluk, değişik yörelere ait Türk halk oyunlarından örnekler sergilerken, salonu dolduran Yenimahalleliler dansçıları ayakta alkışladı. Dansların yanı sıra Türk halk müziği sanatçılarından Yıldız Çam Özdemir ve Zafer Albayrak da kısa bir konser verdiler.
İzleyiciler tarafından büyük beğeni toplayan dans topluluğunun bir sonraki gösterisi 7 Mart'ta olacak. Nazım Hikmet Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilmesi planlanan programa tüm Yenimahalleliler davet edildi.
(BK-CC-Y)

01.02.2013 10:05:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT