1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Anadolu'dan Afrika'ya Konferansı Yapıldı

Anadolu'dan Afrika'ya Konferansı Yapıldı

Anadoludan Afrikaya Konferansı Yapıldı
A+A-

Tosya'da "Anadolu'dan Afrika'ya Uzanan Şefkat Eli" konulu konferans düzenlendi. Kastamonu Umut Sağlıkçılar Derneği ve Tosya İş Adamları Derneği'nin organize ettiği Tosya Müftülüğü salonundaki konfe

Tosya'da "Anadolu'dan Afrika'ya Uzanan Şefkat Eli" konulu konferans düzenlendi.
Kastamonu Umut Sağlıkçılar Derneği ve Tosya İş Adamları Derneği'nin organize ettiği Tosya Müftülüğü salonundaki konferansa Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz, Tosya Belediye Başkan Vekili Ahmet Baş, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Konferansa konuşmacı olarak katılan Op. Dr. Fahrettin Er, Afrika seyahatini Anadolu insanının Afrika'daki insanlara yaptığı yardımları sunumlar eşliğinde anlattı.
Gönüllü gittiği Nijer'in başkenti Niamey'e 800 kilometre uzaklıktaki kabileleri ziyaret ettiğini belirten Er, "Yıllarca Fransız sömürgesinde kalan Nijer'de, anestezi olmadan hastalar ameliyat ediliyor. Türkiye'den götürdüğümüz tıbbi malzeme ve cihazlarla zor şartlar altında çölün ortasında fakir ve yoksul insanları ameliyat ettik. Her biri 10-15 köye hayat veren su kuyuları açtık. Geleceğimizi duyan Afrika yerlilerinin yerel danslarla ve kendi imkansızlıklarıyla yaptıkları Türk Bayraklarıyla bizi karşılamaları, milletim adına çok gurur verici, unutulmaz anlardı" dedi.
(Vİ-SA)

13.01.2013 17:24:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT