1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Amerikan Cevizi İlgi Görüyor

Amerikan Cevizi İlgi Görüyor

Amerikan Cevizi İlgi Görüyor
A+A-

Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldesinde Hüseyin Erdim'in ürettiği Amerika kökenli Pikan Cevizi büyük ilgi gördü. 43 yıl önce diktiği iki ağacın büyük verim yaptığını anlatan 57 yaşınd

Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldesinde Hüseyin Erdim'in ürettiği Amerika kökenli Pikan Cevizi büyük ilgi gördü. 43 yıl önce diktiği iki ağacın büyük verim yaptığını anlatan 57 yaşındaki Erdim, ürettiği 100 adet fidanı da tanıdıklarına ücretsiz dağıttığını söyledi.
Altınoluk İskele Mahallesi Barbaros Caddesi'nde zeytin ve zeytinyağı ticareti yapan Hüseyin Erdim'in bahçesinde ürettiği Pikan Cevizi büyük ilgi gördü. İki ağaçtan yaklaşık 300 kilo ürün aldığını anlatan Erdim, "Bu cevizler dişle kırılabiliyor. Diğer cevizlere göre küçük ancak çok lezzetli. Bundan 43 yıl önce diktiğim iki ağaç çok büyüdü. Başka yerim olmadığı için daha fazla ağaç dikme şansım olmadı. Ama ürettiğim 100 dolayında fidanı meraklılarına ücretsiz verdim. Yöremizde bu cevizin artmasını istiyorum. Devlet de bu tür ağaçlara destek veriyor. Dükkanımda sattığım bu cevizler büyük ilgi gördü. Satın alanlar tekrar gelip istiyorlar" dedi.
(FT-SŞ)

17.12.2012 13:49:31 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT