1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Amerika Birleşik Devletlerinde Beyaz Ölüm !

Amerika Birleşik Devletlerinde Beyaz Ölüm !

Amerika Birleşik Devletlerinde Beyaz Ölüm !
A+A-

ABD kara kara düşünüyor Çünkü: Olumsuz hava koşullarından dolayı 7 kişi yaşamını yitirdi.Kar fırtınası nedeniyle bir kişi araba kazasında ölürken, bir kişi aracında mahsur kalarak, beş kişi de kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.

New York'ta yaşamını yitiren 7 kişinin yanında yerel basın, New Hampshire and Michigan eyaletlerinde de birer kişinin olumsuz hava koşulları sebebiyle öldüğünü haber verdi.

 

 

Meteoroloji uzmanları, salı günü Amerikalıların 1976 yılından beri kasım ayında ölçülen en soğuk günü yaşadığını belirtmişti.

 

 

Ulusal Hava Servisinin yayımladığı bir rapor ise ABD'nin Alaska eyaleti haricindeki topraklarının yüzde 50'den fazlasının, salı günü karla kaplı olduğunu ortaya koymuş, bunun 2003'ten beri yılın aynı dönemi için tespit edilen en yüksek oran olduğunu vurgulamıştı.

 

 

Kuzey Kutup Bölgesi merkezli bir hava akımının neden olduğu fırtına ve kar yağışı, geçen haftadan beri New York, Ohio, Michigan, Wisconsin ve Pensilvanya eyaletlerini etkisi altına aldı. Ulusal Hava Servisi mevcut dalganın sona ermesine kadar bölgedeki insanların 1,8 metrelik bir kar kalınlığını görebileceğini belirtiyor.

 

AJANSLAR

A+A-
ETİKETLER:

HABERE YORUM KAT