1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Amcası İle Arkadaşını Öldürdü İki Kez Müebbet Aldı

Amcası İle Arkadaşını Öldürdü İki Kez Müebbet Aldı

Amcası İle Arkadaşını Öldürdü İki Kez Müebbet Aldı
A+A-

Serdivan ilçesinde, 16 Nisan günü yaşanan olayda babasının ortağı olan amcası Kenan Acar ve amcasının arkadaşı Arif Pistil'i silahla vurarak öldürdüğü iddiasıyla yakalanan Sanık Furkan Acar, Sakarya 1

Serdivan ilçesinde, 16 Nisan günü yaşanan olayda babasının ortağı olan amcası Kenan Acar ve amcasının arkadaşı Arif Pistil'i silahla vurarak öldürdüğü iddiasıyla yakalanan Sanık Furkan Acar, Sakarya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dava sonucu iki kez müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Sakarya Adliyesi'nde gerçekleşen duruşmada sanık avukatı Emre Angın, müvekkilinin olay günü amcası ile randevulaştığını, aralarında husumet bulunmadığını belirterek, müvekkili ile amcasının aynı sitede yaşadığını, tasarlanmış olması halinde cinayetin daha farklı şekilde işlenmiş olacağını belirterek müvekkilinin lehine hükümlerin uygulanmasını talep etti. Sanık Furkan Acar ise olay nedeniyle pişman olduğunu dile getirdi.
Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığa amcası Kenan Acar ve arkadaşı Arif Pistil'i kasten öldürmesi nedeniyle iki kez müebbet hapis ile 6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun kapsamında iki yıl hapis ve bin 200 lira adli para cezası verdi.
(RKO-UU-HO-Y)

19.12.2012 13:36:13 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT