1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ambulanslar yola çıktı

Ambulanslar yola çıktı

Ambulanslar yola çıktı
A+A-

HDP’nin girişimleri sonucu Cizre Belediyesi’ne ve Sağlık Bakanlığı’na ait ambulansların olay yerine giderek yaralıları almasına izin verdi.

HDP heyeti ise herhangi bir engelleme ve yaralıların alınmaması durumuna karşı İçişleri Bakanlığı’ndaki bekleyişini sürdürüyor.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde saldırılarda yaralanan ve bir binanın bodrum katında bulunan 23 yaralı ve 5 cenaze için ambulansların olay yerine giderek yaralıları almasına izin verildi.

Cizre’de bir binanın bodrum katında acil tıbbi ve insani yardıma gereksinim duyan 23 yaralının alınmasına ve tıbbi müdahalede bulunulmasına 23 Ocak’tan beri izin verilmiyor.

24 yaralıdan Nusret Bayer’in bugün hayatını kaybetmesiyle yaşamını yitirenlerin sayısı beşe çıkmıştı.

HDP’liler İçişleri Bakanlığı’na gitti

Bugün İçişleri Bakanlığı’na giden Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili İdris Baluken, Adana milletvekili Meral Danış Beştaş ve Urfa milletvekili Osman Baydemir’den oluşan HDP’lilerin temasları sonucuna yaralıların alınmasına izin çıktı.

Buna göre bodrum katında bekleyen beş cenaze ve ikisi ağır olmak üzere 23 yaralının alınabilmesi için Cizre Belediyesi ile Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans ve sağlık ekipleri bölgeye gitmesi talimatı verildi.

HDP heyeti, herhangi bir engelleme veya yaralıların alınmasının engellenme girişimine karşı İçişleri Bakanlığı’ndaki bekleyişini sürdürüyor.

Kaymakamlıkla yapılan görüşmeler sonucu ambulanslar mahalleye doğru yola çıktı.

Sarıyıldız: Zırhlı araçlar bodrum katını kuşatmış

Cizre’de ise yaralıların aileleri ve HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız’ın da mahalleye gitmek için bekleyişi de sürüyor.

Sarıyıldız, Twitter hesabından “Kaymakamlıkla irtibat halinde gönderdiğimiz ambulanslardan önce zırhlı araçlar kuşatmış bodrumun etrafını” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT