1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ambulans şoförlerine ileri sürüş eğitimi

Ambulans şoförlerine ileri sürüş eğitimi

Ambulans şoförlerine ileri sürüş eğitimi
A+A-

Van İl Sağlık Müdürlüğü tarafından işe yeni başlayan ambulans şoförlerine ileri sürüş teknikleri eğitimi verildi.

Açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürlüğü eğitmenlerinden paramedik Yunus Akıncı, göreve yeni başlayan ambulans şoförlerine ambulans ileri sürüş teknikleri eğitimi verdiklerini söyledi.

Eğitimlerin 4 gün sürdüğünü ve 16 kişinin katıldığını belirten Akıncı, amaçlarının çalışma arkadaşlarına güvenli sürüş teknikleri ve ambulansla taşınacak hastaların güvenli bir şekilde hastaneye nasıl taşınacağı hakkında bilgi vermek olduğunu kaydetti. Akıncı, eğitim süresince ambulanslarla ilgili teknik bilgilerin de paylaşıldığını aktararak, "Bu eğitimde katılımcı arkadaşlarımıza ambulanslarla ilgili genel bakım, stepne değiştirme ve zincir takma da öğretiliyor. Arkadaşlarımıza eğitim alanına kurduğumuz parkurlarda ambulans kullanırken bir engelle karşılaştıklarında nasıl manevra yapacaklarını öğretiyoruz" dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen eğitim sonrası katılımcılara sertifikaları verildi. Sertifika törenine sağlık müdür yardımcıları Dt. Şebnem Kartal ve Dr. Bengü Araz da katıldı. İHA

A+A-

HABERE YORUM KAT