1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ambulans İle Tır Çarpıştı: 3 Yaralı

Ambulans İle Tır Çarpıştı: 3 Yaralı

Ambulans İle Tır Çarpıştı: 3 Yaralı
A+A-

Malatya'da hastaneye hastayı bıraktıktan sonra ayrılan ambulans, tır ile çarpışınca şoför ile birlikte 2 sağlık personeli yaralandı. Kaza, SSK Kavşağı'nda meydana geldi. Devlet Hastanesi Beydağı Ka

Malatya'da hastaneye hastayı bıraktıktan sonra ayrılan ambulans, tır ile çarpışınca şoför ile birlikte 2 sağlık personeli yaralandı.
Kaza, SSK Kavşağı'nda meydana geldi. Devlet Hastanesi Beydağı Kampüsü Acil Servisi'ne hasta getirerek teslim ederek geri dönen Salih Korkmaz yönetimindeki 44 FP 112 plakalı 112 Acil Servis'e ait ambulans, hastane yanındaki SSK Kavşağı'nda sürücüsü öğrenilemeyen 23 TD 114 plakalı tır ile çarpıştı. Çarpmanın etkisi ile yoldan çıkarak hurdaya dönen ambulansın şoförü Salih Korkmaz ağır yaralanırken, ambulanstaki sağlık personeli Ümit Karaca ve Ayşe Tacan ise yaralandı.
Yaralılar, 2 dakika önce hasta getirerek teslim ettikleri Devlet Hastanesi Beydağı Kampüsü Acil Servisi'ne kaldırıldılar. Kazada ağır yaralanan ambulans şoförü Salih Kapusuz'un hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.
Kazadan sonra tır sürücüsünün gözaltına alındığı bildirildi.
Bu arada, kazanın olduğu SSK Kavşağı'nda, çevreyolundaki düzenleme çalışmaları sebebiyle aydınlatma lambaları yanmazken, çevrede çok sayıda üzeri açılmış kanal bulunuyor.
Soruşturma sürüyor.
(BK-Y)

26.01.2013 04:03:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT