1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Amatörlerden Profesyonel Başarı

Amatörlerden Profesyonel Başarı

Amatörlerden Profesyonel Başarı
A+A-

Bursa'nın en başarılı amatör tiyatro topluluklarından Nilüfer Kent Konseyi Tiyatro Topluluğu, "Asiye nasıl kurutulur?" isimli oyunla perde açtı. 2012-2013 sezonunda "Sessiz çığlık" isimli oyunla ad

Bursa'nın en başarılı amatör tiyatro topluluklarından Nilüfer Kent Konseyi Tiyatro Topluluğu, "Asiye nasıl kurutulur?" isimli oyunla perde açtı.
2012-2013 sezonunda "Sessiz çığlık" isimli oyunla adından söz ettiren Nilüfer Kent Konseyi Tiyatro Topluluğu, Türk toplumunda kadının yeri ve karşı karşıya kaldığı durumları irdelemeye devam ediyor. 1969 yılında Vasıf Öngören tarafından yazılan, yönetmenliğini Nilüfer Belediyesi Kültür Müdürlüğü'nde görevli tiyatro eğitmeni olan Seçkin Kaymaz'ın yaptığı Melike Yaşar, Ebru Şahin, Samet Kurt, Alperen Çöl, Cevdet İrketi gibi yaşları 13 ile 63 arasında değişen oyuncuların rol aldığı oyun büyük ilgi gördü.
Nilüfer Kent Konseyi'nin önümüzdeki aylarda yeni oyunlarla tiyatro yolculuğuna devam edeceğini belirten yönetmen Seçkin Kaymaz, "Anlatmak istediklerimizi tiyatro yolu ile iletiyoruz. Çünkü hitap ettiğimiz kitlenin gözlerinin içine bakarak anlatmanın en doğal halinin tiyatro olduğunu düşünüyoruz. Bunu yaparken büyük keyif alıyoruz" diye konuştu.
(MŞ)

12.02.2013 14:49:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT