1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Amasya'da Sığınmacılara İlaç Desteği

Amasya'da Sığınmacılara İlaç Desteği

Amasyada Sığınmacılara İlaç Desteği
A+A-

Amasya Eczacı Odası Başkanı Besim Gökalp, ilde yaşayan sığınmacılara ait ilaç bedellerinin Amasya Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ödeneceğini açıkladı. Gökalp, İHA mu

Amasya Eczacı Odası Başkanı Besim Gökalp, ilde yaşayan sığınmacılara ait ilaç bedellerinin Amasya Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ödeneceğini açıkladı.
Gökalp, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, Amasya Eczacı Odası ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı arasında yapılan anlaşma gereği sığınmacılara ait ilaç reçetelerine yüzde 2,5 kamu iskontolu ilaç bedeli desteği sağlandığını belirtti. Gökalp, Amasya Valisi A. Celil Öz'ün duyarlı davranışıyla hayata geçen uygulamanın Türkiye'de tek örnek olduğunu da söyledi.
Amasya'da yüzde 95'i Iraklı yaklaşık 850 sığınmacının yaşadığını ve onlara Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği tarafından psikososyal destek verildiğini belirten dernek temsilcisi Kaan Aydıngül de, Amasya Valiliği ile Amasya Eczacı Odası yetkililerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.
SYDV yetkilileri, ilaç desteğinin yanı sıra aşevi aracılığıyla da sığınmacılara günlük yiyecek temin edildiğini bildirdiler.
(MÇ-GKH-Y)

10.12.2012 16:59:41 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT