1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Amasya Polisinden Emniyet Kemeri Denetimi

Amasya Polisinden Emniyet Kemeri Denetimi

Amasya Polisinden Emniyet Kemeri Denetimi
A+A-

Amasya Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, yılbaşından itibaren emniyet kemeri denetimlerini artırdı.İHA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelindeki ekiplere sık sık emniyet kemeri denetimi yapılması

Amasya Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, yılbaşından itibaren emniyet kemeri denetimlerini artırdı.
İHA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelindeki ekiplere sık sık emniyet kemeri denetimi yapılması talimatı verdiğini belirten Amasya Emniyet Müdürü Cemil Bayazıt, "Amasya il merkezinde emniyet kemeri kullanım oranı yaklaşık yüzde 9'larda. Bu çok az bir oran. Biz, uygulayacağımız denetim ve bilgilendirme çalışmalarıyla emniyet kemeri kullanım oranını yüzde 90'lara ulaştırmayı hedefliyoruz" dedi.
Ekiplerin emniyet kemeri takan sürücüleri tebrik ederken, takmayanları da ilk etapta ikaz edeceklerini vurgulayan Bayazıt, "Biz emniyet kemeri kullanılmamasını trafik kültüründeki eksikliğe bağlıyoruz. Bunu da ceza yazarak değil, sürekli uyarı ve bilgilendirmeyle aşabileceğimize inanıyoruz" diye konuştu.
Bayazıt, il merkezinde son bir ay içerisinde trafik kazası meydana gelmemesinde yapılan radar uygulamasının etkisinin olduğunu vurguladı.
(MÇ-SLH-Y)

03.01.2013 14:03:47 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT