1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Altıntaş-kurşunlu Yoluna Neşter

Altıntaş-kurşunlu Yoluna Neşter

Altıntaş-kurşunlu Yoluna Neşter
A+A-

Bursa'nın Mudanya ilçesinde, Güzelyalı Altıntaş-Kurşunlu yolu Beyazkayalar mevkiinde sık sık heyelan sebebiyle daralan ve kapanan güzergahta çalışmalar sürüyor. Her yağmur sonrası yaşanan heyelan s

Bursa'nın Mudanya ilçesinde, Güzelyalı Altıntaş-Kurşunlu yolu Beyazkayalar mevkiinde sık sık heyelan sebebiyle daralan ve kapanan güzergahta çalışmalar sürüyor.
Her yağmur sonrası yaşanan heyelan sebebiyle söz konusu yolun trafiğe kapanmaması için Mudanya Belediyesi ekipleri çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Her yağışlı havada da bu bölgenin bazı kesimlerinde dağlardan kopan kaya parçalarının yola düştüğüne dikkat çeken Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, "Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz yağışlı havalarda düşen kaya parçaları ve kayan toprağı temizliyor. Güzelyalı'dan itibaren Kurşunlu bölgesine kadar olan güzergahta yol iyileştirme çalışmaları da sürüyor. Karayolları tarafından Kurşunlu'ya kadar olan bölgede büyük çapta istimlak çalışmaları yapıldı. İşlemler tamamlandığında ıslah çalışmalarına başlanacak. Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü tarafından belediyemize bağlı Güzelyalı Stadyumu yanında şantiye binaları kuruldu. Çalışmalara yakında başlanarak Güzelyalı-Kurşunlu arasında kalan kara yolu daha emniyetli hale getirilecek" dedi.
(MŞ)

05.02.2013 17:35:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT