1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Altın Portakal Ödüllü Kuzu'ya Valide Vasiyet Etti, Tecil Gecikmedi

Altın Portakal Ödüllü Kuzu'ya Valide Vasiyet Etti, Tecil Gecikmedi

Altın Portakal Ödüllü Kuzu'ya Valide Vasiyet Etti, Tecil Gecikmedi
A+A-

Kutluğ Ataman'ın yazıp yönettiği Kuzu filmi Erzincan'daki yoksul bir ailenin çocuklarına sünnet düğünü yapmak için göstermiş olduğu çabayı mizahi bir dille seyirciye aktarıyor. Fakat filmin vizyon tarihi ertelendi.

Filmin yönetmeni ve senaryo yazarı olan Kutluğ Ataman'ın annesinin vefatının ardından vizyona giriş tarihi 26 Aralık olarak belirlenen filmin bu tarihte ertelemeye gittiği öğrenildi.


İletişimden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kutluğ Ataman'ın annesi Nursağ Ataman filmin ilk olarak Erzincan'da gösterime girmesini istedi. Kutluğ Ataman'da bu vasiyeti yerine getirmek için çaba gösterdi.


Annesinin vasiyetini yerine getirmek isteyen Kutluğ Ataman filmi önce Erzincan halkı ile buluşturup ardından da daha sonraki bir tarihte vizyona sokma kararı aldı.


51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Ödüllerine damga vuran film; "En İyi Film", "En İyi Kadın Oyuncu", "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu", "Behlül Dal Özel Ödülü" (Mert Taştan-Sıla Lara Cantürk) ve "SİYAD En İyi Film" dahil 6 ödülün sahibi olan "Kuzu", dünya çapında da birçok ödül kazandı.

A+A-

HABERE YORUM KAT