1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 'altın Eller Projesi' Son Buldu

'altın Eller Projesi' Son Buldu

altın Eller Projesi Son Buldu
A+A-

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü tarafından bir yıldır sürdürülen "Mavi Kapak" toplama kampanyası sona erdirildi. Bartın Emniyet Müdürü Mehmet Altınok'un talimatıyla bitirilen projede toplamda 3 ton mav

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü tarafından bir yıldır sürdürülen "Mavi Kapak" toplama kampanyası sona erdirildi.
Bartın Emniyet Müdürü Mehmet Altınok'un talimatıyla bitirilen projede toplamda 3 ton mavi kapak toplanarak, 111 tekerlekli sandalye alınarak ihtiyacı olan engellilere dağıtıldı. Bartın Emniyet Müdürü Mehmet Altınok yaptığı açıklamada, amaçlarının engelliler için bir kıvılcım yaratmak olduğunu belirtti. Müdür Altınok, "İlimizde yaşayan tekerlekli sandalye ihtiyacı olan engelli kardeşlerimizin tekerlekli sandalye ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla hazırlanan projemizi son buldurduk. 'Altın eller' isimli proje ile halk arasında mavi kapak olarak da bilinen cam ve plastik şişelerin çeşitli renklerdeki plastik kapakları toplanarak geri dönüşümleri için anlaşmalı kuruluşlarla anlaşan Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ile Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğine teslim edilerek karşılığında tekerlekli sandalyeler temin edilmiştir. 'Altın Eller' isimli mavi kapak toplama projemiz ile aynı zamanda toplumumuzu oluşturan başta geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımız olmak üzere bireylerimize çevre bilinci de aşılanmak istenmektedir" dedi.
İl Emniyet Müdürü Mehmet Altınok açıklamalarının ardından Bartın İl Sağlık Müdürü Dursun Koç ile birlikte yardıma muhtaç engelli bir vatandaşın yakınına 111. tekerlekli sandalyeyi takdim etti.
(DK-OA-Y)

18.01.2013 11:12:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT