1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Altın Dolu Uçağa Park Ve Eksik Evrak Cezası Kamil Selvi İstanbul

Altın Dolu Uçağa Park Ve Eksik Evrak Cezası Kamil Selvi İstanbul

Altın Dolu Uçağa Park Ve Eksik Evrak Cezası  Kamil Selvi    İstanbul
A+A-

Gana'dan Dubai'ye 1.5 ton altın götürürken yakıt ikmali ve personel değişimi nedeniyle Atatürk Havalimanı'na inen özel bir kargo şirketine ait uçağa 3 bin 400 liralık park cezası ve özet beyanı geç ve

Gana'dan Dubai'ye 1.5 ton altın götürürken yakıt ikmali ve personel değişimi nedeniyle Atatürk Havalimanı'na inen özel bir kargo şirketine ait uçağa 3 bin 400 liralık park cezası ve özet beyanı geç verdiği için 152 TL'lik para cezası verildiği belirtildi.
1 Ocak'ta Gana'dan aldığı 1.5 ton altını Dubai'ye götürmek için havalanan TC-ABK tescilli özel kargo uçağı, transit geçiş yapacağı İstanbul semalarına geldiğinde yakıt ikmali ve personel değişimi için ani bir kararla Atatürk Havalimanı'na inmişti. Uçağın, evraklarının eksik olması nedeniyle uzun bir süredir kalkışı yapılamamıştı. Edinilen bilgilere göre, uçağın gerekli işlemlerinin tamamlanmak üzere olduğu ve belgeleri sunamamış olmasından dolayı kalkış yapılamadığı öğrenildi. Ayrıca gümrük yetkililerinden edinilen bilgiye göre, rutin evrak işlemlerinin takip edildiği ve bu aşamada son noktaya gelindiği öğrenildi. Uçağın günlük 200 TL'den toplamda 3 bin 400 lira park cezası ödediği belirtilirken, gümrüğe özet beyanı geç vermiş olması nedeniyle de 152 TL para cezası aldıkları belirtildi.
(KS-ÇK-ÖZ-Y)

17.01.2013 18:03:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT