1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Alsancakta Şüpheli Kişilere Yönelik Uygulama Gerçekleştirildi

Alsancakta Şüpheli Kişilere Yönelik Uygulama Gerçekleştirildi

Alsancakta Şüpheli Kişilere Yönelik Uygulama Gerçekleştirildi
A+A-

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş, Yunus ve Huzur Ekipleri dün gece yarısı şehrin en işlek semti olan Alsancak'ta şüpheli şahıslara yönelik uygulama gerçekleştirdi. İzmir'de polis ekipleri

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş, Yunus ve Huzur Ekipleri dün gece yarısı şehrin en işlek semti olan Alsancak'ta şüpheli şahıslara yönelik uygulama gerçekleştirdi.
İzmir'de polis ekipleri son dönemlerde Alsancak ve civarında artan suç olaylarını önlemek amacıyla 1460 ve 1469 sokaklarda transeksüellerin ve şüpheli şahısları durdurarak kimlik kontrolü ile birlikte üst araması gerçekleştirdi. Aynı zamanda, yapılan uygulamada transeksüel vatandaşlara fuhuş yaptıkları gerekçesiyle kabahatler kanunu gereğince polis merkezine götürülerek ceza kesildi. Ayrıca yapılan kontrollerde aranan 22 kişi yakalanırken, toplamda 17 içimlik esrar maddesi, 50 gram esrar ve 18 adet hap ele geçirildi. Ekiplerin dün gece boyunca yaptıkları aramalarda en dikkat çeken olay, bir şahsın polis ekiplerini gördüğü anda elindeki esrar maddesini yutmaya çalıştı. Durumun farkına varan ekipler şüpheli şahsı yakalayarak ağzına attığı esrarı çıkartmaya çalıştı. Polis ekiplerinin bu uygulamaları her hafta sonu İzmir'in işlek semtlerinde gerçekleştireceği öğrenildi.
(TG-ÖK-Y)

10.02.2013 09:11:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT