1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Alperen'lerden Alternatif Yılbaşı Gecesi
Alperenlerden Alternatif Yılbaşı Gecesi

Alperen'lerden Alternatif Yılbaşı Gecesi

Balıkesir Alperen Ocakları, "Mekke'nin Fethinde Büyük Buluşma" programının üçüncüsünü gerçekleştirdi. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in Mekke'yi fethinin yıl dönümü münasebetiyle Kurtdereli Sp

A+A-
Balıkesir Alperen Ocakları, "Mekke'nin Fethinde Büyük Buluşma" programının üçüncüsünü gerçekleştirdi.
Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in Mekke'yi fethinin yıl dönümü münasebetiyle Kurtdereli Spor Salonu'nda düzenlenen geceye BBP Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Gecede Mekke'nin fethi anlatıldı. Daha sonra salona giren mehter takımı söylediği marşlar ile salonu coşturdu. Mehter takımından sonra sahne alan Mekkeli hafız Mesut Emin'in okuduğu Kur'an-ı kerim tilavetinin ardından Mustafa Esen sahne aldı. Minik semazenlerden sonra ise Türkmenistanlı hafız Bahadır Arslan Kur'an-ı kerim okudu.
Şair Gökmen Karadağ, "O Gece Sendin Gelen" şiiri ile davetlilere duygu seli yaşattı. Gece sonunda yapılan açık artırma ile Osmanlı tuğralı tablo iş adamı Fahri Babaç tarafından alındı. Gece okunan ilahilerle son buldu.
(TS-MŞ)

01.01.2013 14:41:58 TSI

HABERE YORUM KAT