1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Almanya'dan PKK'ya 'Silahlı Destek' Sinyali

Almanya'dan PKK'ya 'Silahlı Destek' Sinyali

Almanya'dan PKK'ya 'Silahlı Destek' Sinyali
A+A-

Almanya'da iktidardaki Hıristiyan Demokratik Birlik Partisi'nin Meclis Grup Başkanı Volker Kauder, IŞİD'e karşı PKK'ya silah desteği verebileceklerini belirtti.


Almanya'da iktidardaki Hıristiyan Demokratik Birlik Partisi'nin Meclis Grup Başkanı Volker Kauder, IŞİD'e karşı Peşmerge haricindeki Kürt gruplarına da silah desteği verebileceklerini söyledi.

"TÜRKİYE İLE PROBLEMLERİNİN FARKINDAYIM AMA..."
Spiegel dergisinini internet sitesine konuşan Volker Kauder, "Türkiye'nin PKK ile problemlerinin farkındayım ama arkanıza yaslanıp IŞİD'in önemli sınır kasabalarını aldığını ve küresel barış için giderek daha tehlikeli hale geldiğini seyretmek çözüm olamaz." dedi. PKK da dahil olmak üzere Peşmerge haricindeki grupları destekleme fikrini dışlamadığını belirten Alman siyasetçi, "Ama bu tabii ki Türkiye'ye karşı değil, Türkiye ile birlikte yapılır." ifadelerini kullandı.

"IŞİD TEHDİDİ DAHA ÖNEMLİ"
Gönderilecek silahların başka bölgelere kaydırılması tehlikesinin de olduğunu kabul eden Kauder, fakat IŞİD tehdidinin daha önemli olduğunu vurguladı.

PKK'nın bir terör örgütü olduğunu hatırlatılması üzerine ise Volker Kauder, Türkiye'deki çözüm sürecini hatırlattı ve 'insanlıktan çıkmış' IŞİD'in hedef alınmasını istedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT