1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Almanya'dan Kırşehir'e Tekerlekli Sandalye

Almanya'dan Kırşehir'e Tekerlekli Sandalye

Almanyadan Kırşehire Tekerlekli Sandalye
A+A-

Almanya'da bulunan Toklomenliler Derneği Kırşehir'deki engellilere tekerlekli sandalye ve akülü araba hediye etti. Almanya'da faaliyet Gösteren Toklomenliler Derneği Kırşehir'de yaşayan engellilere

Almanya'da bulunan Toklomenliler Derneği Kırşehir'deki engellilere tekerlekli sandalye ve akülü araba hediye etti.
Almanya'da faaliyet Gösteren Toklomenliler Derneği Kırşehir'de yaşayan engellilere 70 adet tekerlekli sandalye ve 8 adet Akülü araba hediye etti.
Tekerlekli Sandalye ve Akülü arabaların önümüzdeki günlerde ihtiyaç sahibi engellilere dağıtılmasının planlandığı öğrenilerken konuyla ilgili açıklamada bulunan Anadolu Sakatlar Derneği Başkanı Servet Avkapan, "Almanya'daki Toklomenliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kırşehir'e geldiğinde Derneğimizde ziyaret ediyordu. Oradaki Kırşehirli kardeşlerimizle birlikte güzel bir çalışma yapmışlar, sağ olsunlar 70 tane tekerlekli sandalye ve 8 tane akülü arabayı derneğimize bağışladılar. Gönderilen Tekerlekli sandalye v akülü arabalar şu an da gümrükte ve bazı işlemlerin yapılmasının ardından ilimize getirip engelli kardeşlerimize dağıtımını gerçekleştireceğiz. Ben tüm engelliler adına Gurbetçi hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Derneğimize üye olsun ya da olmasın ihtiyacı bulunan engelli kardeşlerimizin de derneğimize gelerek müracaat etmelerini istiyoruz. Onları müracaatları değerlendirilecek ve inşallah önümüzdeki hafta içerisinde tekerlekli sandalye ve akülü arabaların dağıtımı yapılacak" dedi.
(EÖ-ZB-Y)

25.01.2013 11:25:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT