1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Almanya Diyarbakır'a 4 Adet Awacs Uçağı Gönderiyor Abdulkerim Kantarcıoğlu Diyarbakır

Almanya Diyarbakır'a 4 Adet Awacs Uçağı Gönderiyor Abdulkerim Kantarcıoğlu Diyarbakır

Almanya Diyarbakıra 4 Adet Awacs Uçağı Gönderiyor  Abdulkerim Kantarcıoğlu    Diyarbakır
A+A-

Suriye sınırına yerleştirilmek üzere gelecek patriot füzelerinin kurulacağı yerler ile ilgili çalışmalar devam ederken, Almanya'dan Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı'na 4 adet Hava Uyarı ve Kontro

Suriye sınırına yerleştirilmek üzere gelecek patriot füzelerinin kurulacağı yerler ile ilgili çalışmalar devam ederken, Almanya'dan Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı'na 4 adet Hava Uyarı ve Kontrol Sistemi olarak bilinen AWACS uçağı gönderileceği belirtildi.
Dünyanın önde gelen hava muharebe komuta ve kontrol uçakları olarak bilinen, erken uyarı uçağı olarak da adlandırılan AWACS uçaklarının gerçek zamanlı ve uzun hedef tespit, teşhis ve takibi sağladığı bildirildi. Bilgisayarlı ve otomatik coğrafi sistemine göre çalışan, yerdeki sabit radarların yaptığı ihbar, önleme ve seyrüsefer görevlerini yapabilen, en ileri teknolojiye sahip radarlı uçak olan AWACS'ların Suriye'den gelebilecek tehditlere yönelik kullanılacağı ve bu uçakların vereceği erken uyarı ile müdahale edileceği belirtildi.
Almanya'dan Diyarbakır'a gönderilecek olan 4 AWACS için Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet Üssü'nde hazırlıkların başlatıldığı açıklandı.
(AKK-Eİ-Y)

14.12.2012 18:43:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT