1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Alman Parlamenterlerden Baydemir'e Ziyaret

Alman Parlamenterlerden Baydemir'e Ziyaret

Alman Parlamenterlerden Baydemire Ziyaret
A+A-

Newroz kutlamalarına katılmak üzere Diyarbakır’a gelen Alman parlamenter Jürgen Klute, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’i ziyaret etti.


Alman parlamenter Jürgen Klute, asistanı Hanna Pewzer ile birlikte Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir’i ziyaret etti. Klute, Newroz’da tarihi bir süreç yaşandığını belirterek, Öcalan’ın mesajının barışa giden çok önemli bir adım olduğunu söyledi. Paris’te PKK'lı üç kadının öldürülmesi olayını Avrupa Parlamentosu’nda kınadıklarını belirten Klut, bu olayın ardından barış umudunun sabote edilmemesi için Kürt halkının metanetli duruşunun çok önemli olduğunu söyledi. 


Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir de, Newroz’da bulunuşlarının kendilerine destek vermek anlamına geldiği için büyük bir heyecan duyduğunu söyledi. Topluluk psikolojisinin kontrolünün oldukça zor olduğunu belirten Baydemir, "Bazen 20 kişinin bindiği bir otobüste bile arbede yaşanır. Dün 2 milyona yakın insan Newroz alanındaydı ve en ufak bir olumsuzluk yaşanmadı. Dolayısıyla yasaklamalar, engellemeler olmadığı müddetçe Kürt halkı bayramını olgunlukla kutlayabiliyor" dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT