1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Alman Öğrencilerden Gemlik Belediyesi'ne Ziyaret
Alman Öğrencilerden Gemlik Belediyesine Ziyaret

Alman Öğrencilerden Gemlik Belediyesi'ne Ziyaret

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz Alman öğrencileri ağırladı. Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Comenius projesi kapsamında Almanya'nın Ratingen şehrinden AdamJosef-Cüppers Beru

A+A-
Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz Alman öğrencileri ağırladı.
Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Comenius projesi kapsamında Almanya'nın Ratingen şehrinden AdamJosef-Cüppers Berufskolleg Okulu'ndan gelen misafirlerini ağırlıyor. 29 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan ziyaret kapsamında farklı kültürlere sahip olan iki ülke arasında mukayese yapmak, farklılıkları ve benzerlikleri keşfedebilmek, farklı kültürlere sahip iki ülkenin öğrencilerine yeni ufuklar açmak hedefleniyor. Proje kapsamında ayrıca öğrencilere farklı bakış açıları kazandırabilmek için Osmanlı'ya kurucu başkentlik yapmış olan Bursa'da ve İstanbul'da incelemeler yapılacak. Misafir öğrenciler ile Anadolu İHL öğrencileri ve idarecileri Gemlik Belediye Başkan Vekili Refik Yılmaz'ı ziyaret etti.
Okul Müdürü Mehmet Türkmen , Kültürümüzü yaşayarak öğrenecek olan misafir öğrenciler, Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından evlerde misafir edilecek. Kültürümüzü, hoşgörü ve saygı geleneğimizi, aile yaşantımızı ve yemek kültürümüzü tanımaları arzu ediliyor'' dedi.
Yılmaz, öğretmen ve öğrencilere zeytin ve zeytin yağı hediye etti.
(MŞ)

01.12.2012 16:32:07 TSI

HABERE YORUM KAT