1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Alman Başkonsolos'tan Vali Duruer'e Ziyaret

Alman Başkonsolos'tan Vali Duruer'e Ziyaret

Alman Başkonsolostan Vali Duruere Ziyaret
A+A-

Almanya'nın İstanbul Başkonsolosu Jutta Wolke, Edirne Valisi Hasan Duruer'i makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkonsolos Wolke Edirne için, "Son derece güzel bir kent" yorumunda bulundu. E

Almanya'nın İstanbul Başkonsolosu Jutta Wolke, Edirne Valisi Hasan Duruer'i makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkonsolos Wolke Edirne için, "Son derece güzel bir kent" yorumunda bulundu.
Eylül 2012'de Almanya'nın İstanbul Başkonsolosluğu görevine atanan Jutta Wolke, sorumluluk alanında olan illere ziyaretlerini sürdürüyor. Bu kapsamda önceki gün Edirne'yi gezen Wolke, bugün de Vali Hasan Duruer'i makamında ziyaret etti.
Ziyarette kısa bir açıklama yapan Başkonsolos Wolke, Eylül ayından itibaren İstanbul'daki görevine başladığını ifade ederek, "Edirne ili de İstanbul Başkonsolosluğu'nun görev alanında. Edirne son derece güzel bir kent. İşbirliğimizi geliştireceğimizden de kıvanç duymaktayım" dedi.
Vali Hasan Duruer de dış temaslarının devam edeceğini belirterek, "İlimizi sürekli aktif olan bir il haline getirme düşüncesindeyiz. Çalışmalarımız devam ediyor. Bu ziyaretler de bunların bir sonucu" diye konuştu.
Ziyarette, Almanya'nın Edirne Fahri Konsolosu Dr. Ercan Dursunoğlu da hazır bulundu.
(ORA)

16.01.2013 12:34:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT