1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Alkan'dan, Su Sporları Ve Su Ürünleri Merkezi Obruk Barajı'nda İnceleme

Alkan'dan, Su Sporları Ve Su Ürünleri Merkezi Obruk Barajı'nda İnceleme

Alkandan, Su Sporları Ve Su Ürünleri Merkezi Obruk Barajında İnceleme
A+A-

Çorum Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Oğuzlar ilçesini ziyaret etti. Oğuzlar Belediye Başkanı Ali Uyanık'la birlikte Obruk Barajı çevresinde Su Sporları ve Su Ürünleri Merkez

Çorum Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Oğuzlar ilçesini ziyaret etti.
Oğuzlar Belediye Başkanı Ali Uyanık'la birlikte Obruk Barajı çevresinde Su Sporları ve Su Ürünleri Merkezi için tahsis edilen 35 dönümlük araziyi gezen Rektör Reha Metin Alkan, ayrıca Oğuzlar ilçesinin sahip olduğu turizm potansiyelinin üniversite işbirliği ile daha iyi nasıl değerlendirilebileceği konularında görüş alışverişinde bulundu.
Rektör Alkan, Su Sporları ve Su Ürünleri Merkezi arazi tahsisinin Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Lütfi Akça ve diğer yetkililerin katkılarıyla en kısa zamanda sonlanacağını belirtti.
Oğuzlar Belediye Başkanı Ali Uyanık ise, belediye olarak üniversiteye her alanda destek vermek istediklerini ve üniversite ile yapılacak işbirliklerinden büyük bir memnuniyet duyacaklarını ifade etti.
Başkan Uyanık, MYO bünyesinde eğitim faaliyeti veren Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencilerinin bir kısmının Obruk Barajı kıyısında belediye tarafından hizmete sokulan Sosyal Tesislerde staj yapabileceklerini de sözlerine ekledi.
(MMY-BÖ)

05.01.2013 18:37:22 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT