1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aliş & Maviş, İzleyiciyle Buluştu

Aliş & Maviş, İzleyiciyle Buluştu

Aliş & Maviş, İzleyiciyle Buluştu
A+A-

Samsun Devlet Opera ve Balesi, "Aliş & Maviş" adlı müzikli çocuk oyununu küçük sanatseverlerle ilk kez buluşturdu. Müzikleri Arda Özmen'e librettosu Ali Yoleri'ye ait olan oyun, sahipleri Babiş

Samsun Devlet Opera ve Balesi, "Aliş & Maviş" adlı müzikli çocuk oyununu küçük sanatseverlerle ilk kez buluşturdu.
Müzikleri Arda Özmen'e librettosu Ali Yoleri'ye ait olan oyun, sahipleri Babişko'nun evinde kafes içinde yaşayan iki muhabbet kuşu olan Aliş ve Maviş'in öykülerini konu alıyor. Hayatlarında hiç orman görmeyen Aliş ve Maviş'in ormana uçmaya karar vermeleri ve yeni arkadaşları ile yaşadıkları maceraları anlatan müzikli çocuk oyununu Zeynep Çelen Tamer sahneye koyuyor.
Doğa ve hayvan sevgisini muhabbet kuşları, saka, ispinoz, bülbül gibi rengarenk kahramanlar üzerinden anlatan Aliş & Maviş, ilk kez Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenerek dünya prömiyerini de Samsun'da gerçekleştirdi.
Dekor tasarımı Filiz Dinç'e, kostüm tasarımı Aydan Çınar'a ait olan oyunun koreografisini Zeynep Bengier yaptı. Aliş & Maviş'in ışık tasarımı O. Murat Yılmaz tarafından gerçekleştirildi.
Salonun tam dolu olduğu temsilde çocuklar oyunu büyük keyifle izledi. Oyunu izleyen bir grup çocuk, oyundan çok keyif aldıklarını ve kendilerine büyük bir tatil hediyesi olduğunu söyledi.
(SAM-SLH-Y)

09.02.2013 13:20:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT