1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aliağa'da Yeni Girişimciler Sertifikalarını Aldı

Aliağa'da Yeni Girişimciler Sertifikalarını Aldı

Aliağada Yeni Girişimciler Sertifikalarını Aldı
A+A-

Aliağa Ticaret Odası (ALTO)'nun, KOSGEB ve İŞ KUR desteği ile düzenlediği uygulamalı girişimcilik eğitim programını başarıyla tamamlayan 70 girişimci adayı düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.Sert

Aliağa Ticaret Odası (ALTO)'nun, KOSGEB ve İŞ KUR desteği ile düzenlediği uygulamalı girişimcilik eğitim programını başarıyla tamamlayan 70 girişimci adayı düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.Sertifika törenine ALTO Başkanı Adnan Saka, KOSGEB İzmir Kuzey Hizmet Müdürü M. Oğuz Kılınç ve İŞ KUR Çiğli Hizmet Merkezi Şube Müdürü Aylin Bultan da katıldı.
KOSGEB'in bu girişimcilere 30 bin TL'si geri ödemesiz, 70 bin TL'si geri ödemeli toplam 100 bin TL destek sağladığına dikkat çeken ALTO Başkanı Adnan Saka,sağlanan bu desteğin bir işyeri açmak için yeterli olabilecek bir tutar olduğunu belirterek şunları söyledi: "Oda olarak Aliağa ekonomisinin gelişmesi ve sosyal yaşam kalitesinin artması için yoğun mesai harcıyoruz. Bu amacımızı gerçekleştirebilmek için KOSGEB ve İŞ KUR ile bir araya geldik ve bu eğitimleri düzenledik. Eğitim sürecini başarı ile tamamlayan 70 girişimci için de bu sertifika törenini planladık. Bugün sertifikalarını alan Aliağalı girişimcileri sorumluluklarla dolu bir dönem bekliyor. Biz oda olarak bu dönemin takipçisi olacağız. Yoğun mesai harcayarak gerçekleşen bu eğitimlerin sonucuna ulaşıp ulaşmadığını göreceğiz. Önceki yıl gerçekleşen uygulamalı girişimcilik eğitimleri sonucunda 2 işletme kuruldu ve bugün de faaliyetlerine devam ediyor. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Ancak 28 kişilik bir gruptan 2 işletme kurulmuştu. Şu an 70 girişimci bulunuyor, doğal olarak beklentimiz çok daha fazla."
(HE-AH-Y)

01.02.2013 14:01:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT