1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aliağa Belediyesi'nin Yeşil Alan Çalışmaları Sürüyor

Aliağa Belediyesi'nin Yeşil Alan Çalışmaları Sürüyor

Aliağa Belediyesinin Yeşil Alan Çalışmaları Sürüyor
A+A-

Aliağa Belediyesi, yaptığı çalışmalarla kentteki aktif yeşil alan miktarını Türkiye ortalamasının üzerine çıkarırken, çevre düzenlemesi, rekreasyon ve park çalışmalarına devam ediyor. Aliağa Belediye

Aliağa Belediyesi, yaptığı çalışmalarla kentteki aktif yeşil alan miktarını Türkiye ortalamasının üzerine çıkarırken, çevre düzenlemesi, rekreasyon ve park çalışmalarına devam ediyor.
Aliağa Belediyesi, kentin Bergama yönünden giriş bölgesinde bulunan Çanakkale yolu ile Uğur Mumcu Parkı'nın arasında kalan atıl bölgeyi düzenleme çalışmalarını tamamlama aşamasına geldi. Yaklaşık 3 bin metrekarelik alanda yürütülen çalışmalarda bölge çalı ve otlardan temizlenirken, palmiye, çeşitli ağaçlar ve süs bitkileri dikildi. Kaldırım kenarına 60 santimetre yüksekliğinde 600 metre uzunluğunda eskitme taş duvar örüldü. Işıklandırılacak alanda birer adet fıskiyeli süs havuzu ve yapay şelale de oluşturuldu. Çalışmaların yaklaşık 15 gün içinde bitirilmesi planlanıyor.

"DAHA GÜZEL BİR ALİAĞA İÇİN ÇALIŞIYORUZ"
Sahil bandının yeniden düzenlenmesi başta olmak üzere, her mahallenin, her bölgenin ihtiyacı ve eksikleri doğrultusunda kente nefes aldıracak, insanlara yeni yaşam alanı oluşturacak çalışmalar yaptıklarını ve bu yöndeki çalışmalarına devam edeceklerini belirten Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, "Yeşilin daha çok olduğu insanların boş vakitlerini daha rahat değerlendirebileceği çağdaş ve daha yaşanılabilir bir Aliağa için kentin dört bir yanında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sahil Bandı'nın yeniden düzenlenmesi başta olmak üzere hemen hemen tüm mahallelerimizde hatta köylerde yaptığımız ve yapmakta olduğumuz düzenlemeler, parklar var. Çalışma yaptığımız bu bölgenin tamamlanmasıyla da kente nefes aldıracak bir çalışmayı daha tamamlamış olacağız. Daha güzel, daha yaşanılabilir bir Aliağa için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
Aliağa Belediyesi, kent genelinde yaptığı park, düzenleme ve yenileme çalışmalarıyla kişi başına düşen aktif yeşil alan miktarını Türkiye ortalamasının üzerine çıkardı. Aktif yeşil alan ortalamasının yaklaşık 2 metrekare olduğu Türkiye'de, Aliağa Belediyesi yaptığı çalışmalarla bu oranı kişi başına 10 metrekarenin üzerine çıkardı ve 3194 Sayılı İmar Kanunu ve Şehir Plancıları Odası'nın uygun gördüğü kriteri aştı.
(HE-ERG-Y)

25.12.2012 14:02:52 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT