1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ali Çebi, Ordu Ticaret Borsası'na Aday

Ali Çebi, Ordu Ticaret Borsası'na Aday

Ali Çebi, Ordu Ticaret Borsasına Aday
A+A-

Fındık tüccarı Ali Çebi, Ordu Ticaret Borsası'nın şubat ayı içinde yapılması planlanan seçiminde başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Ordu Gazeteciler Cemiyeti'nde bir basın toplantısı düzenleyen Ali

Fındık tüccarı Ali Çebi, Ordu Ticaret Borsası'nın şubat ayı içinde yapılması planlanan seçiminde başkanlığa aday olduğunu açıkladı.
Ordu Gazeteciler Cemiyeti'nde bir basın toplantısı düzenleyen Ali Çebi, yaptığı açıklamada, "Hepinizin bildiği gibi 17 Şubat 2013 tarihinde Ordu Ticaret Borsamızın yeni dönem ile ilgili başkanlık ve meclis üyesi seçimi gerçekleştirilecektir. Biz bu seçimlere Türkiye'nin en fazla fındığının tescil edildiği lider borsamız olan Ordu Ticaret Borsası'nın 15 ilçemizdeki ve merkezdeki delegelerimizin desteğini alarak ben, çalışma arkadaşlarım ile birlikte aday olduğumuzu resmen açıklıyoruz. Öncelikle 1936 yılından bugüne Ordu Ticaret Borsası'nın bugünlere gelmesini sağlayan tüm eski başkan, yönetim kurulu, meclis üyeleri, delegeleri ve çalışanlarına sonsuz teşekkür ederim. Meclisimizle birlikte fındık sektöründe üreticisinden manavına, fabrikacısından sanayici ve ihracatçısına zincirin değişmez ve birbirinden ayrılmaz birer halka olduğunu belirterek aynı geminin içinde olduğumuzu üstüne basarak belirtmek istiyoruz. Biz bu bağlamda sektör içi ayrım yapılmasına kesinlikle karşıyız. Biz bir aileyiz. Bu aile birbirine ne rakip olabilir ne de düşman olabilir. Bu aile birbirinin kardeşi, birbirinin ortağıdır. Hedefimiz yeni dönemde meclisimiz ile beraber tüm delegelerin desteğini alarak Ordu Ticaret Borsası'nı her alanda lider borsa haline getirmektir. Bu yolda yürümeye de tüm kesimleri kucaklayarak ve sevgi bağını kuvvetlendirerek başlayacağız. 15 ilçe ve merkez tüm üyelerimiz ile sık sık bir araya gelerek üyelerimizin, üreticilerimizin ve sektörümüzün sorunlarına büyük hassasiyet gösterip çözümü için aynı hassasiyetle çaba harcayacağız. Projelerimizi üyelerimiz ile paylaşarak ülke geneli ve Ankara nezdinde daha fazla söz sahibi olacağız. Bu vesile ile 17 Şubat 2013 tarihinde Ordu Ticaret Borsası seçimlerine meclisimiz ile beraber adaylığımızı yineler, hayırlara vesile olmasını dilerim" diye konuştu.
Ordu Ticaret Borsası Başkanı Nejdet Gürsoy, yeni dönemde başkanlığa aday olmayacağını açıklamıştı.
(RCP-SLH-Y)

08.01.2013 14:36:27 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT