1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Alevi Kültür Derneği'nden Mhp'ye Ziyaret

Alevi Kültür Derneği'nden Mhp'ye Ziyaret

Alevi Kültür Derneğinden Mhpye Ziyaret
A+A-

Alevi Kültür Derneği Gaziantep Şube Başkanı Yılmaz Demirdelen ve beraberindeki heyet, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanı Mustafa Erzin'i makamında ziyaret etti. Alevi Kültür Dern

Alevi Kültür Derneği Gaziantep Şube Başkanı Yılmaz Demirdelen ve beraberindeki heyet, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanı Mustafa Erzin'i makamında ziyaret etti.
Alevi Kültür Derneği Gaziantep Şube Başkanı Yılmaz Demirdelen ve beraberindeki heyeti, MHP Gaziantep İl Başkanı Mustafa Erzin kapıda karşıladı. Başkan Mustafa Erzin'in makamında yapılan görüşmede, MHP İl Başkanı Erzin ve Alevi Kültür Derneği Şube Başkanı Demirdelen bir süre sohbet ederek, bilgi alışverişinde bulundu. Yılmaz Demirdelen, MHP İl Başkanı Mustafa Erzin'e yeni görevinde başarılar dileyerek, şunları söyledi:
"Alevi Kültür Derneği Gaziantep Şubesi yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte, MHP Gaziantep İl Başkanı Mustafa Erzin'in şahsına ve tüm yönetim kuruluna hem hayırlı olsun demek için hem de kendilerini ziyaret amacıyla bugün burada bulunmaktayız. Amacımız bir sivil toplum örgütü olarak; hem parlamentomuzda milleti temsil kabiliyeti olan il başkanlarımızı ziyaret etmek, hem de toplumumuzun birlik ve beraberlik kardeşliğinin tesisi adına büyük bir aile olduğumuzu hep beraber paylaşalım ve birbirimizle kaynaşalım diye bugün bu ziyareti gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Başkanımız ve tüm yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diliyorum."
MHP İl Başkanı Mustafa Erzin ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Biz Türkiye Cumhuriyeti devleti içerisinde; Alevi-Sünni, Türk-Kürt, bunların birer ayrım noktası olmaması gerektiğini, bilakis toplumumuzun bir zenginliği olması gerektiğini düşünüyoruz. Birbirimizi anlayabildiğimiz sürece, birbirimizin kültüründen katkı sağlayabildiğimiz sürece Türkiye Cumhuriyeti devletinin de daha zengin bir kültür olacağını düşünüyoruz. Alevi kardeşlerimizin kendi inançlarını yaşayabilmeleri adına, gerek merkezi idarenin gerekse ilgili belediyelerin de her türlü katkıyı sağlaması gerektiğini düşünüyoruz. Her türlü sosyal etkinliğe ve kültüre katkı sağlayan Gaziantep'teki belediyelerimizin aynı duyarlılığı ve hassasiyeti Alevi kökenli kardeşlerimiz içinde yapmaları gerektiğini düşünüyoruz. Biz hepimiz bir ve bütün olduğumuz sürece daha güçlü olacağımızı düşünüyoruz. Ben bu vesileyle Başkanımızın şahsında ve yönetim kurulu üyelerine bu nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
Yapılan konuşmaların ardından Erzin ve Demirdelen, bir süre daha sohbet etti.
(MDC-SO-Y)

17.01.2013 16:57:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT