1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Alevi Kültür Derneği'nden Aşure Çorbası Dağıtım Töreni

Alevi Kültür Derneği'nden Aşure Çorbası Dağıtım Töreni

Alevi Kültür Derneğinden Aşure Çorbası Dağıtım Töreni
A+A-

Alevi Kültür Dernekleri Zonguldak Şubesi 2. Aşure Çorbası Dağıtım Töreni düzenleyeceklerini belirtti. Alevi Kültür Dernekleri Zonguldak Şubesi 9 Aralık 2012 Pazar günü saat 13:00'te Alaborina Resto

Alevi Kültür Dernekleri Zonguldak Şubesi 2. Aşure Çorbası Dağıtım Töreni düzenleyeceklerini belirtti.
Alevi Kültür Dernekleri Zonguldak Şubesi 9 Aralık 2012 Pazar günü saat 13:00'te Alaborina Restoran'da Muharrem Yas Orucu nedeniyle Geleneksel '2. Aşure Çorbası Dağıtım Töreni' düzenleneceğini belirtti.
Alevi Kültür Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Kaplan, "Bu geleneksel toplumsal birliğin, beraberliğin, paylaşımın, dostluk ve dayanışmanın en güzel örneklerinden biridir. İnançsal anlamının yanında aynı zamanda da yapılan haksızlığa karşı duruşun bir simgesi olarak gördüğümüz 'Aşure Günü'müzü gerçekleştiriyoruz. Bu önemli günümüze tüm can'ları ve Zonguldak halkını davet ediyoruz. Düzenlenecek törende konukların yapacağı konuşmanın ardından Alevi Kültür Derneği Ereğli Şubesi Semah Ekibi semah dönüp güne uygun değişler söyleyecektir. Ardından da aşure dağıtımı yapılacaktır. Bu topraklar üzerinde 1000 yıldır yaşama güzelliğini ve beraberliğini gösteren tüm dostlarımızı, etkinliğimize davet ediyoruz" diye konuştu.
(OA-OA-Y)

06.12.2012 16:52:27 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT