1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aldırmaz'dan Engelli Atletlere Moral

Aldırmaz'dan Engelli Atletlere Moral

Aldırmazdan Engelli Atletlere Moral
A+A-

Adana'da kamp yapan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Atletizm Milli Takımı'nı ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, onlara kendi eliyle tatlı ikram etti. Büyü

Adana'da kamp yapan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Atletizm Milli Takımı'nı ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, onlara kendi eliyle tatlı ikram etti.
Büyükşehir Belediyesi'nin engelsiz otobüsü ile Serinevler Atletizm Pisti'ne gelen engelli milli atletleri Zihni Aldırmaz ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi karşıladı.
Engelli milli atletlerle tek tek ilgilenen Zihni Aldırmaz, "Engelsiz kent engelsiz ülke sloganı ile yola çıktık. Bütün mekanların engelsiz olması için çalışıyoruz. Bizim için engellilerin kullanamadığı hiçbir mekan tam değildir. Otobüslerimizin engelsiz olması da arkadaşlarımızı çok mutlu ediyor. Biz de bu eksikliği giderdiğimiz için büyük haz duyuyoruz. Hepimiz aslında birer engelli adayıyız. Bunun bilincinde hareket etmemiz lazım" dedi.
Bu arada emanet tekerlekli sandalye ile katıldığı Avrasya Maratonu'nda 3'üncü olan engelli milli atlet Leyla Gökalp'in tekerlekli sandalyesi olmadığını öğrenen Zihni Aldırmaz, hemen sandalye siparişi verilmesini istedi.
Engelli atletlere kendi elleriyle tatlı ikram eden Zihni Aldırmaz, doğum günü olan Semih Kıyar'ın pastasını da kesti ve doğum günü hediyesi verdi.
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu As Başkanı Ali Duran Karakaya da, Zihni Aldırmaz'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İklimi ve toplu taşımadaki uygunluğu nedeniyle engelli sporcuların Adana'yı tercih ettiğini belirten Karakaya, "Ayrıca Adana'nın konaklama imkanları da çok fazla. Engelliler Türkiye Atletizm Şampiyonası 16-17 Şubat tarihlerinde Adana'da yapılacak. Bütün bu olanakları sağlayan Sayın Başkanımız Zihni Aldırmaz'a teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
Ziyarette Zihni Aldırmaz, engelli milli atletlerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.
(ADN-Y)

06.02.2013 11:02:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT