1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Alara Çayı Taştı

Alara Çayı Taştı

Alara Çayı Taştı
A+A-

Alanya ilçesindeki Alara Çayı'nın taşması nedeniyle bir köy ile araziler su altında kaldı. Dün akşam saatlerinden beri süren yağış, Alanya ve beldelerinde hayatı olumsuz etkiliyor. Aşırı yağış nedeniy

Alanya ilçesindeki Alara Çayı'nın taşması nedeniyle bir köy ile araziler su altında kaldı. Dün akşam saatlerinden beri süren yağış, Alanya ve beldelerinde hayatı olumsuz etkiliyor. Aşırı yağış nedeniyle Okuncular beldesi sınırları içinde bulunan Alara Çayı, dağdan gelen yağmur suları ile yükseldi taşkınlara neden oldu. Eski adı Ulugüney olan Alara köyü sel sularının altında kalırken birçok ev ve sera zarar gördü. Tarım arazilerinin tamamına yakını sular altında kalırken Çakallar ve Alara köylerini birbirine bağlayan yol sel sularından dolayı kapandı. Kurtarma ve yardım ekipleri köylere ulaşamazken, jandarma köye giriş yolunu kapattı.
Her iki köyde bulunan çok sayıda hayvanın telef olduğu belirtilirken, Tarihi Alarahan Kalesi yanında bulunan Hüseyin Aydın adlı vatandaşın evi sel sularına kapılarak yıkıldı.
Köye giden ve köyün içinde bulunan yollar kullanılamaz hale geldi. Alara Çayı'nda su seviyesinin normalin 10 katına çıktığı görüldü.
(RE-RY-SÇ-HO-Y)

18.12.2012 11:15:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT