1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Alaplı'da Tek Yön Uygulaması Kalktı

Alaplı'da Tek Yön Uygulaması Kalktı

Alaplıda Tek Yön Uygulaması Kalktı
A+A-

Zonguldak'ın Alaplı ilçesi şehir merkezinde bir süredir bazı caddelerde uygulanmakta olan tek yön uygulaması, esnaflar, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin talebi doğrultusunda İlçe Trafik K

Zonguldak'ın Alaplı ilçesi şehir merkezinde bir süredir bazı caddelerde uygulanmakta olan tek yön uygulaması, esnaflar, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin talebi doğrultusunda İlçe Trafik Komisyonu'nun aldığı kararın İl Trafik Komisyonu'nca da onaylanmasının ardından kaldırıldı.
Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, şehir merkezindeki trafik akışının rahatlaması için daha önce İlçe Trafik Komisyonu'nun aldığı karar ve İl Trafik Komisyonu'nun onayıyla tek yön-çift yön düzenlemesinin yapıldığını hatırlatarak, "Birkaç aydır devam eden bu uygulamayla Al Caddesi, Konak Caddesi tek yön, PTT Yokuşu Caddesi çift yönlü olarak düzenlenmişti. Bu uygulamadaki amaç, ilçedeki trafik akışını rahatlatmaktı. Çünkü, otopark yapılınca ve çift yön olunca trafik sıkışıklığı meydana geliyordu, bu da vatandaşların büyük tepkisine neden oluyordu. İlçe Trafik Komisyonu, bu şikayetleri de göz önüne alarak tek yön uygulaması başlattı. Bu uygulama sonucunda trafik sıkışıklığı ortadan kalktı. Fakat, özellikle çarşı esnafımız ekonomik olarak bu uygulamadan zarar gördüklerini ifade ettiler. Vatandaşların çarşıya inmediğini, alışveriş yapmakta zorluk çektiğini ve ticaretin daraldığı yönünde çok şikayetler gelmeye başladı. Tüm siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, Esnaf Odası ve esnaflarımız imza kampanyası başlatarak, bu uygulamanın kalkması için Kaymakamlığa ve İlçe Trafik Komisyonu'na başvuruda bulundular. İlçe Trafik Komisyonu'nda bu başvuruyu değerlendirerek tek yön uygulamasına son verdi. Tekrar eskisi gibi Ali Alp Caddesi ve Konak Yokuşu'nun çift yönlü olarak trafiğe açılmasına karar verdi. Bu karar İl Trafik Komisyonu'nca da onaylandı ve yürürlüğe girdi. Hem Ali Alp Caddesi, hem de Konak Yokuşu'ndaki tek yön ve dönüş yasaklarını gösteren trafik levhalarını kaldırdık. İnşallah esnafımızın yüzü güler, İlçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Uygulamanın sonuçlarını önümüzdeki günlerde daha net bir şekilde göreceğimizi düşünüyorum" dedi.
(HH-OS-Y)

14.12.2012 15:20:15 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT