1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Alaplı'da Köy Yollarında Kar Temizleme Çalışması

Alaplı'da Köy Yollarında Kar Temizleme Çalışması

Alaplıda Köy Yollarında Kar Temizleme Çalışması
A+A-

Zonguldak'ın Alaplı ilçesi Kaymakamı Yıldıray Malğaç, bölgede etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının açılma çalışmalarının aralıksız sürdüğünü söyledi. Alaplı Kaymakamı Yıldıray Ma

Zonguldak'ın Alaplı ilçesi Kaymakamı Yıldıray Malğaç, bölgede etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının açılma çalışmalarının aralıksız sürdüğünü söyledi.
Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, bölgede etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının açılma çalışmalarının yanı sıra köylere bağlı ana yollarının tümünün de de çalışmaların devam ettiğin söyledi.
İlçede sabah saatlerinde 39 köy yolunun ulaşıma kapandığını belirten Malğaç, "Zonguldak ve ilçelerinde 2 gündür devam eden yoğun kar yağışı nedeni ile ilçemizde birçok köy yolu kapandı. Bugün sabah saatlerinde 39 köyümüzün yolu kapanmıştır. İl Özel İdare ekiplerimizin kapanan köy yollarının açılmasına yönelik 2 günden beri yoğun çalışmaları var. Bu yolların açılması için çalışmalar devam etmektedir. Karla mücadele kapsamında dışarıdan da kepçe kiraladık. Köylerimizde diyaliz hastalarımız mevcut, biz özellikle onların bulunduğu köylerdeki yol çalışmalarımızı da sürdürüyoruz" dedi.
(HH-OA-Y)

09.01.2013 13:42:11 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT