1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Alaplı'da Kazaların Sık Yaşandığı Kavşağa Aynalı Çözüm

Alaplı'da Kazaların Sık Yaşandığı Kavşağa Aynalı Çözüm

Alaplıda Kazaların Sık Yaşandığı Kavşağa Aynalı Çözüm
A+A-

Zonguldak'ın Alaplı ilçesine bağlı İsafaklı ve Musabeyli köyü mevkiindeki yol kavşağında meydana gelen kazalara karşı ilginç bir çözüm bulundu. Köy sakinleri tarafından kavşağa konulan ayna sayesinde

Zonguldak'ın Alaplı ilçesine bağlı İsafaklı ve Musabeyli köyü mevkiindeki yol kavşağında meydana gelen kazalara karşı ilginç bir çözüm bulundu. Köy sakinleri tarafından kavşağa konulan ayna sayesinde sürücüler rahat bir nefes aldı.
Alaplı'ya bağlı İsafaklı ve Musabeyli köyü sakinleri, yaşanan trafik kazalarını önleyebilmek için kavşağa ayna koydu. Mollabey-Alaplı-İsafakıllı, Demirciler, Musabeyli ve Gürpınar yollarlının kesiştiği kavşakta kazaların meydana geldiğini ve önlemek amacıyla kavşağa yıllar önce ayna koyduklarını belirten İbrahim Ergün, "Kavşakta sık sık kazalar meydana geliyordu. Araç trafiğinin yoğun olduğu kavşakta araçların karşı yönden gelen aracı görebilmesi için yol ayrımının ortasında bulunan durağa büyük bir ayna koymak zorunda kaldık. Amacımız kavşaktaki ayna uygulamasıyla kazaları önlemeye çalışmak. Köy yolumuz çok işlek olduğu için iki köyü ayıran kavşakta çok sayıda yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazaları meydana geliyordu. Aynayı koyduktan sonra bir tek maddi hasarlı kaza dahi meydana gelmedi" dedi.
(HH-SA)

01.02.2013 13:01:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT