1. HABERLER

  2. Alanya'da En Anlamlı 'kına Gecesi'

Alanya'da En Anlamlı 'kına Gecesi'

Alanyada En Anlamlı kına Gecesi
A+A-

Antalya'nın Alanya ilçesinde tarihi ve gelenekleri yaşatmak amacıyla başlatılan 'El Üstünde Kimin Eli Var' projesi kapsamında yardım için kına gecesi düzenlendi. Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir'in eş

Antalya'nın Alanya ilçesinde tarihi ve gelenekleri yaşatmak amacıyla başlatılan 'El Üstünde Kimin Eli Var' projesi kapsamında yardım için kına gecesi düzenlendi.
Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir'in eşi Ayşe Özdemir tarafından gelenekleri yaşatmak ve dayanışmayı arttırmak amacıyla başlatılan 'El Üstünde Kimin Eli Var' projesi kapsamında Doğanay Otel'de bir gece düzenlendi. Geceye bin dolayında kadın katılırken, Alanya geleneklerinde geçmişte yapıldığı haliyle bir gelin adayına kına yakılıp eğlenildi. Gecede damat Barış Uysal ile evlenecek olan Sultan Önal'ın kınası, kayınvalidesi Serap Uysal tarafından yakıldı. Aralarında İlçe Emniyet Müdürü Erkan Dur'un eşi Yasemin Dur'un da yer aldığı ve kendilerine 'Alanya'nın Sultanları' ismini veren kadınlar, yöresel kıyafetlerle ilgi çektiler.
Köçek oyunu ve danslarla devam eden gece sonunda elde edilen gelirin kınası yakılan gelin adayının düğününde ve Çocuk Evleri'nde kalan çocukların ihtiyaçlarında kullanılacağı öğrenildi.
(RY-SK-CC-Y)

14.02.2013 13:20:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT