1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Alanya Cezaevinde Moral Konseri Düzenlendi

Alanya Cezaevinde Moral Konseri Düzenlendi

Alanya Cezaevinde Moral Konseri Düzenlendi
A+A-

Antalya Alanya L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda, hükümlü ve tutuklulara yönelik moral konseri düzenlendi. Alanya L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda, hükümlü ve tutuklulara yöne

Antalya Alanya L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda, hükümlü ve tutuklulara yönelik moral konseri düzenlendi.
Alanya L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda, hükümlü ve tutuklulara yönelik moral konseri düzenlendi. Alanya Öğretmenevi'nde görev yapan sanatçı Mehmet Acar tarafından verilen konserde hükümlü ve tutuklular gönüllerince eğlendi. Sanatçının birbirinden güzel şarkı ve türküleri, hükümlü ve tutukluları zaman zaman hüzünlendirirken, zaman zaman da coşturdu. Konserin ilerleyen dakikalarında hükümlüler arasından 4 mahkum da türkü okudu. Hükümlülerin sergilediği performanstan çok etkilenen ve duygulanan hükümlü ve tutuklu dinleyiciler Hükümlü F.Halil V.,Süleyman Y.,Behçet A., ve Ramazan Ç 'yi dakikalarca ayakta alkışladı. Konsere oyun havaları ve halaylarla devam edildi.Programa, Ceza İnfaz Kurum Müdürü Sabri Karataş, ikinci müdürler, memurlar, kurum öğretmenleri, kurum psikologu ve sosyal çalışmacısı da katıldı.
Ceza İnfaz Kurum Müdürü Sabri Karataş, "Bu tür programların hükümlü ve tutukluların normal hayata adaptasyonu sürecine büyük katkılar sağladı.Hükümlü ve tutuklulara bir nebze de olsa moral verip motive etti" dedi. Karataş, konserin düzenlenmesinde emeği geçen sanatçı Mehmet Acar'a teşekkür ederek, imalatı hükümlü ve tutuklularca kurumun atölyelerinde yapılan abajur hediye etti.
(RY-SK-Y)

15.02.2013 12:32:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT