1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aladağ Ve Çatmaca Mahallesi Yolu Ulaşıma Açıldı

Aladağ Ve Çatmaca Mahallesi Yolu Ulaşıma Açıldı

Aladağ Ve Çatmaca Mahallesi Yolu Ulaşıma Açıldı
A+A-

Bartın Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Aladağ Mahallesi'nden Çatmaca Mahallesi'ne bağlanmak üzere başlanan yol çalışmalarını bitirdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Beledi

Bartın Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Aladağ Mahallesi'nden Çatmaca Mahallesi'ne bağlanmak üzere başlanan yol çalışmalarını bitirdi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, yolda alt yapı çalışmaları yapıldığını ve sonradan çöküntüler oluşmasın diye belirli aralıklarla balans malzemeler dökülerek yapılan sıkılaştırma çalışmaları sonrasında ulaşıma açtıklarını söyledi. Başkan Akın "Aladağ Caddesi'nden 107'nci Sokak'a bağlanacak olan 145 metre uzunluğundaki yeni yolda önce zemini düzenlemek üzere hafriyat ve mucur ile doldurma çalışması yaptık. Yolun tam ortasından geçen dere ve su birikintilerine çözüm olarak da 30 adet 600'lük beton büz döşeyerek yeni yağmur suyu hattı yaptık. Son olarak bu yumuşak zeminde ileride çökmeler yaşanmasın diye belirli zaman aralıklarıyla balans malzemeler dökerek sıkılaştırma çalışmaları yaptıktan sonra ulaşıma açtık" dedi.
(DK-OA-Y)

01.02.2013 11:24:44 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT