1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Alaca'ya Modern Park

Alaca'ya Modern Park

Alacaya Modern Park
A+A-

Çorum'un Alaca Belediyesi ilçeye modern bir park kazandırmak için çalışma başlattı. Alaca Belediyesi tarafından Alaca deresi rekreasyon çalışmaları kapsamında yapılacak olan park görselliği ile ön

Çorum'un Alaca Belediyesi ilçeye modern bir park kazandırmak için çalışma başlattı.
Alaca Belediyesi tarafından Alaca deresi rekreasyon çalışmaları kapsamında yapılacak olan park görselliği ile ön plana çıkarken, kamelyalar ve oyun gruplarının yer aldığı bölümdeki çevre düzenlemesi ise göze çarpıyor.
Park çalışmaları kapsamında derenin iki tarafını birbirine bağlayan köprüler yapılacak. Köprülerin yapımıyla birlikte karşıdan karşıya geçmek isteyenler için ulaşım daha rahat sağlanacak. Derenin her iki tarafına yapılacak olan yeşillendirme çalışmalarıyla bir nevi derenin çehresi de değişmiş olacak.
Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz, parkın ihale aşamasında olduğunu belirterek, parkı ivedilikle tamamlayarak halkın hizmetine sunmak istediklerini vurguladı.
Alaca'ya modern bir park kazandıracaklarının altını çizen Eyvaz, "Alaca Belediyesi olarak yaşanılabilir bir Alaca için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu nedenle diğer çalışmalarımızda olduğu gibi park çalışmalarımızı da en güzel şekilde sürdürüyoruz" dedi.
(ŞD-BÖ)

12.02.2013 15:40:42 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT